O nás

Nejprve si pojďme říct,
kde to všechno začalo…

Kabaretní historie sahá až do roku 1881, kdy vznikl první kabaret Le Chat Noir v pařížské čtvrti Monmartre. Šlo o neformální společenskou místnost, kde se scházeli nejrůznější umělci, politici, spisovatelé a společně sdíleli své umění nebo nad ním debatovali u dobrého drinku. Účinkující měli tak možnost předvést co umí, hosté si mohli vychutnat kulturní zážitek za cenu několika drinků a majitelé byli rádi, že jim vždy můžou nabídnout bohatý a zajímavý program.

Le Chat Noir tehdy přitahoval i tak významné osobnosti jako Maupassant, Debussy a Satie. Do roku 1900 se podobné salony začaly objevovat po celé Francii nebo i Německu a poskytovat nejen hudební vystoupení, ale i propracovaná taneční představení. Publikum sedělo u útulných stolů, vychutnávali si jídlo a pití a nechávali se opíjet uměním, které jim probíhalo před očima.

A tohle se snažíme poskytnout i vám. Dokonalý servis, útulný a tajuplný interiér a představení umělců, které vás vtáhne do děje jako byste byli jeho součástí. Neposkytujeme své pódium jen tak. Všechny vystupující pečlivě vybíráme, aby ladili s naším konceptem, dostatečně využili potenciálu Cabaretu, někdy až překročili své hranice a poskytli publiku zážitek, na který jen tak nezapomenou.

Chceme vytvořit místo, kde myšlenky necháte stranou, vnější svět zůstane za dveřmi našeho Cabaretu a vstoupíte jako nepopsaný papír. Papír, do kterého postupně zakreslíme dojmy a vzpomínky z celého večera. A uděláme vše pro to, aby byly mezi těmi nejlepšími.

Ke každému kabaretu patří kvalitní nabídka jídla i pití. A protože se snažíme vrátit tam, kde to všechno začalo – do Francie, můžete očekávat ryze francouzský sortiment. Nechybí široká nabídka absinthu, který jde ruku v ruce s nejedním velkolepým dílem. Vyberete si i z několika lahví cognacu, agricole rumů, francouzských ginů a nemalé nabídky tichých i šumivých vín.

V menu najdete i několik vybraných drinků, ve kterých si každý najde svého favorita. A až přijde chuť dát si něco na zub, tak si neváhejte vybrat z našich domácích dezertů, croissantů a francouzských pokrmů. Pokud by vám v menu cokoliv chybělo, naši barmani jsou nachystaní připravit vám vše, co vám na očích uvidí.

Tak odložte kabát, zahalte se závojem výstřednosti, zapomeňte na chvíli na celý svět a vstupte.